AVX Corporation W2A45C103KAT2A
W2A45C103KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W2A45C103KAT2A
Brief Description
CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 0508
Datasheet Download
W2A45C103KAT2A.pdf
Availability of W2A45C103KAT2A
QUANTITY
W2A45C103KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W2A45C103KAT2A
Internal Part NumberEIS-W2A45C103KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W2A45C103KAT2A
Related LinksW2A45C1, W2A45C103KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W2A45C103KAT2A Details Description
Related parts for W2A45C103KAT2A
CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 47K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 99MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT WO/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 6.3V X5R 01005 datasheet.pdf
SPDT AUX SWITCH datasheet.pdf
JACK,DECOUPLER,ESD,75 OHM datasheet.pdf
50 Hz to 6 GHz, 50 dB TruPwr⑩ Detector IC datasheet.pdf