AVX Corporation W2A45C103MAT2A
W2A45C103MAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W2A45C103MAT2A
Brief Description
CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 0508
Datasheet Download
W2A45C103MAT2A.pdf
Availability of W2A45C103MAT2A
QUANTITY
W2A45C103MAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W2A45C103MAT2A
Internal Part NumberEIS-W2A45C103MAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W2A45C103MAT2A
Related LinksW2A45C1, W2A45C103MAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W2A45C103MAT2A Details Description
Related parts for W2A45C103MAT2A
LINE FILTER 5MH TYPE 25F datasheet.pdf
SENSOR MAGNETIC REED FLAT PACK datasheet.pdf
ROUND SPACER NYLON 7/16" datasheet.pdf
TRANS NPN 150V 4A E-LINE datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECTANGULAR RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
OSC OCXO 12.8MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 8VC SOT323 datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 40W datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 400MA 360 MOHM datasheet.pdf