AVX Corporation W2A4YC681KAT2A
W2A4YC681KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W2A4YC681KAT2A
Brief Description
CAP ARRAY 680PF 16V X7R 0508
Datasheet Download
W2A4YC681KAT2A.pdf
Availability of W2A4YC681KAT2A
QUANTITY
W2A4YC681KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W2A4YC681KAT2A
Internal Part NumberEIS-W2A4YC681KAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W2A4YC681KAT2A
Related LinksW2A4YC6, W2A4YC681KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W2A4YC681KAT2A Details Description
Related parts for W2A4YC681KAT2A
CAP TANT 15UF 15V 10% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 20% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 217MA 950 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V DO213AA datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 100V RADIAL datasheet.pdf