ebm-papst Inc. W2E200-CH38-70
W2E200-CH38-70 picture photo
Mfg. Part Number
W2E200-CH38-70
Manufacturer
Product Category
AC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 280X80MM 230VAC WIRE
Datasheet Download
W2E200-CH38-70.pdf
Availability of W2E200-CH38-70
QUANTITY
W2E200-CH38-70 Order Process
Ship out your order
Specifications of W2E200-CH38-70
Internal Part NumberEIS-W2E200-CH38-70
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsPart Number Guide
Product Training ModulesMoving Air Efficiently
Standard Package10
Category Fans, Thermal Management
FamilyAC Fans
SeriesW2E200A
TypeAC
Voltage - Rated230VAC
Size / DimensionRound - 280mm Dia x 80mm W
Air Flow600.0 CFM (16.99m³/min)
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise62 dB(A)
Power (Watts)77W
RPM-
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - Frame-
Material - BladeSteel
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W2E200-CH38-70
Related LinksW2E200-, W2E200-CH38-70 Datasheet, ebm-papst Inc. Distributor
W2E200-CH38-70 Details Description
Related parts for W2E200-CH38-70
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 27K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN TERM FEMALE 22-30AWG GOLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 200V 20A D2PAK datasheet.pdf
4X PCIE CABLE ASSY datasheet.pdf
RES 226.2K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf