AVX Corporation W2F11A4708AT1F
W2F11A4708AT1F picture photo
Mfg. Part Number
W2F11A4708AT1F
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
CAP FEEDTHRU 47PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
W2F11A4708AT1F.pdf
Availability of W2F11A4708AT1F
QUANTITY
W2F11A4708AT1F Order Process
Ship out your order
Specifications of W2F11A4708AT1F
Internal Part NumberEIS-W2F11A4708AT1F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponents for Alternate Energy Applications
Surface Mount FeedThru Filters
Component Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package1,000
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
SeriesW2F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Voltage100V
Current300mA
DC Resistance (DCR)600 mOhm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Height (Max)0.045" (1.14mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W2F11A4708AT1F
Related LinksW2F11A4, W2F11A4708AT1F Datasheet, AVX Corporation Distributor
W2F11A4708AT1F Details Description
Related parts for W2F11A4708AT1F
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SW ROTARY 6P 2POS NONSHORT SLV datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5MM datasheet.pdf
MINI. C. 15POS. RECHSG datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 2% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123 datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V T/H datasheet.pdf