TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W33-T4B1Q-12
W33-T4B1Q-12 picture photo
Mfg. Part Number
W33-T4B1Q-12
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
W33-T4B1Q-12.pdf
Availability of W33-T4B1Q-12
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
W33-T4B1Q-12 Order Process
Ship out your order
Specifications of W33-T4B1Q-12
Internal Part NumberEIS-W33-T4B1Q-12
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCircuit Breakers
Standard Package60
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesW33
Breaker TypeThermal
Current Rating12A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
IlluminationAmber
Illumination Voltage (Nominal)120V
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W33-T4B1Q-12
Related LinksW33-T4, W33-T4B1Q-12 Datasheet, TE Connectivity Potter & Brumfield Relays Distributor
W33-T4B1Q-12 Details Description
Related parts for W33-T4B1Q-12
SWITCH LEVER SPDT 16A SLDR TERM datasheet.pdf
RES SMD 19.6KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADR INVRTD 128POS STR PCB datasheet.pdf
RES MO 1/2W 68K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN WIRE TO BOARD HDR 4 POS datasheet.pdf
RELAY SSR FET SPST 350V 4SOP datasheet.pdf
COMMUNICATIONS MODULE RS232C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf