AVX Corporation W3A41A470JAT2A
W3A41A470JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W3A41A470JAT2A
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 47PF 100V NP0 0612
Datasheet Download
W3A41A470JAT2A.pdf
Availability of W3A41A470JAT2A
QUANTITY
W3A41A470JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W3A41A470JAT2A
Internal Part NumberEIS-W3A41A470JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesIPC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.053" (1.35mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W3A41A470JAT2A
Related LinksW3A41A4, W3A41A470JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W3A41A470JAT2A Details Description
Related parts for W3A41A470JAT2A
IC ISDN SUBSCRIB ACCESS 64MQFP datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 90NS 28SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR OD 2.63V SOT143 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 300MA 100 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf