AVX Corporation W3A43C222MAT2A
W3A43C222MAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W3A43C222MAT2A
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 2200PF 25V X7R 0612
Datasheet Download
W3A43C222MAT2A.pdf
Availability of W3A43C222MAT2A
QUANTITY
W3A43C222MAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W3A43C222MAT2A
Internal Part NumberEIS-W3A43C222MAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesIPC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.053" (1.35mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W3A43C222MAT2A
Related LinksW3A43C2, W3A43C222MAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W3A43C222MAT2A Details Description
Related parts for W3A43C222MAT2A
VARISTOR 29.5V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 48V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MICROPWR COMP DUAL 8-DIP datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 784FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 194MA 5.5 OHM SMD datasheet.pdf