AVX Corporation W3A43C223KAT4A
W3A43C223KAT4A picture photo
Mfg. Part Number
W3A43C223KAT4A
Brief Description
CAP ARRAY 0.022UF 25V X7R 0612
Datasheet Download
W3A43C223KAT4A.pdf
Availability of W3A43C223KAT4A
QUANTITY
W3A43C223KAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of W3A43C223KAT4A
Internal Part NumberEIS-W3A43C223KAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W3A43C223KAT4A
Related LinksW3A43C2, W3A43C223KAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W3A43C223KAT4A Details Description
Related parts for W3A43C223KAT4A
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC DRVR/RX RS-232 MULTCH 28TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN CHAMP RCPT 50POS .085 R/A datasheet.pdf
RES 1.00K OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
PAC-TWDO-HE20-V3 CBL ASSY datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
IC REG LDO datasheet.pdf
HEATSHRINK 4.75MM ID 50MM L datasheet.pdf
1500UF 100V 25,4X30 datasheet.pdf