AVX Corporation W3A45C333MAT2F
W3A45C333MAT2F picture photo
Mfg. Part Number
W3A45C333MAT2F
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 0.033UF 50V X7R 0612
Datasheet Download
W3A45C333MAT2F.pdf
Availability of W3A45C333MAT2F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
W3A45C333MAT2F Order Process
Ship out your order
Specifications of W3A45C333MAT2F
Internal Part NumberEIS-W3A45C333MAT2F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesIPC
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.053" (1.35mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W3A45C333MAT2F
Related LinksW3A45C3, W3A45C333MAT2F Datasheet, AVX Corporation Distributor
W3A45C333MAT2F Details Description
Related parts for W3A45C333MAT2F
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 800MA 300 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 60POS 0.156 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 15A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 15PF 1KV 5% RADIAL datasheet.pdf