Taiyo Yuden UP050CH121J-NACZ
UP050CH121J-NACZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH121J-NACZ
Brief Description
CAP CER 120PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH121J-NACZ.pdf
Availability of UP050CH121J-NACZ
QUANTITY
UP050CH121J-NACZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH121J-NACZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH121J-NACZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH121J-NACZ
Related LinksUP050CH1, UP050CH121J-NACZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH121J-NACZ Details Description
Related parts for UP050CH121J-NACZ
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 36POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 870MA 812 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V Y5V 0805 datasheet.pdf