AVX Corporation W3A4YC472KAT2A
W3A4YC472KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W3A4YC472KAT2A
Brief Description
CAP ARRAY 4700PF 16V X7R 0612
Datasheet Download
W3A4YC472KAT2A.pdf
Availability of W3A4YC472KAT2A
QUANTITY
W3A4YC472KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W3A4YC472KAT2A
Internal Part NumberEIS-W3A4YC472KAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W3A4YC472KAT2A
Related LinksW3A4YC4, W3A4YC472KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W3A4YC472KAT2A Details Description
Related parts for W3A4YC472KAT2A
FLEX CABLE - AFG10A/AF10/AFG10A datasheet.pdf
IC 5 PWR SUPPLY MONITOR 20TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC 1.5KE datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 43MM datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
CAP FILM 1.2 UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf