AVX Corporation W3L1ZD225MAT1A
W3L1ZD225MAT1A picture photo
Mfg. Part Number
W3L1ZD225MAT1A
Brief Description
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0612
Datasheet Download
W3L1ZD225MAT1A.pdf
Availability of W3L1ZD225MAT1A
QUANTITY
W3L1ZD225MAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of W3L1ZD225MAT1A
Internal Part NumberEIS-W3L1ZD225MAT1A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
SeriesIDC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W3L1ZD225MAT1A
Related LinksW3L1ZD2, W3L1ZD225MAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W3L1ZD225MAT1A Details Description
Related parts for W3L1ZD225MAT1A
PCB S/S .064" 8X10" 1/2OZ 2PANEL datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED OSLON NEU WHITE 4500K 2SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 200MA MICMELF datasheet.pdf