TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W54-XC7A4A10-30
W54-XC7A4A10-30 picture photo
Mfg. Part Number
W54-XC7A4A10-30
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 30A 250VAC
Datasheet Download
W54-XC7A4A10-30.pdf
Availability of W54-XC7A4A10-30
QUANTITY
W54-XC7A4A10-30 Order Process
Ship out your order
Specifications of W54-XC7A4A10-30
Internal Part NumberEIS-W54-XC7A4A10-30
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesW54
Breaker TypeThermal
Current Rating30A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W54-XC7A4A10-30
W54-XC7A4A10-30 Details Description
Related parts for W54-XC7A4A10-30
IC REG SWITCHD CAP 3.3V 10MSOP datasheet.pdf
DIN TYPEB/2 STRREC LFCNR datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 7POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
RES 35K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIAMOND LAPPING FILM 664X datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 430NM 200MCD BLU datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf