Wintec Industries W7CF002G1XA-H20PD-02D.A3
W7CF002G1XA-H20PD-02D.A3 picture photo
Mfg. Part Number
W7CF002G1XA-H20PD-02D.A3
Manufacturer
Product Category
Memory Cards
Brief Description
MEMORY CARD COMPACTFLASH 2GB SLC
Datasheet Download
W7CF002G1XA-H20PD-02D.A3.pdf
Availability of W7CF002G1XA-H20PD-02D.A3
QUANTITY
W7CF002G1XA-H20PD-02D.A3 Order Process
Ship out your order
Specifications of W7CF002G1XA-H20PD-02D.A3
Internal Part NumberEIS-W7CF002G1XA-H20PD-02D.A3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Memory Cards, Modules
FamilyMemory Cards
SeriesH2
Memory TypeCompactFlash®
Memory Size2GB
Speed-
TechnologySLC
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W7CF002G1XA-H20PD-02D.A3
Related LinksW7CF002G1XA-, W7CF002G1XA-H20PD-02D.A3 Datasheet, Wintec Industries Distributor
W7CF002G1XA-H20PD-02D.A3 Details Description
Related parts for W7CF002G1XA-H20PD-02D.A3
CORD PIN TIP PLUG PATCH 12" BLK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TVS DIODE 19.4VWM 34.7VC AXIAL datasheet.pdf
MT/SPT SEC LOCK 31W CONN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 14.7 OHM 1% 30W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
Crystal 9.8304MHz 20ppm 18pF 35 Ohm -20°C - 70°C COTS Through Hole HC49/U datasheet.pdf