Vishay/BCcomponents MKP385510025JKM2T0
MKP385510025JKM2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385510025JKM2T0
Brief Description
CAP FILM 1UF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP385510025JKM2T0.pdf
Availability of MKP385510025JKM2T0
QUANTITY
MKP385510025JKM2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385510025JKM2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385510025JKM2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package100
Packaging*
Capacitance1µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385510025JKM2T0
Related LinksMKP385510, MKP385510025JKM2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385510025JKM2T0 Details Description
Related parts for MKP385510025JKM2T0
CAP ALUM 5600UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO 16POS DL 15AU datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 9.53MM TRANS C-MT datasheet.pdf
LED GREEN DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 11POS 5A datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG HSNG 11POS 1.25MM WTB datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH EFCP datasheet.pdf
MOD OPAMP POWER 140KHZ 12A 34DIP datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 40MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf