Winbond Electronics Corp. W9725G6KB25I
W9725G6KB25I picture photo
Mfg. Part Number
W9725G6KB25I
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC DDR2 SDRAM 256M 2.5NS 84WBGA
Datasheet Download
W9725G6KB25I.pdf
Availability of W9725G6KB25I
QUANTITY
W9725G6KB25I Order Process
Ship out your order
Specifications of W9725G6KB25I
Internal Part NumberEIS-W9725G6KB25I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package209
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size256M (16M x 16)
Speed2.5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature-40°C ~ 95°C
Package / Case84-TFBGA
Supplier Device Package84-WBGA (8x12.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W9725G6KB25I
Related LinksW9725G, W9725G6KB25I Datasheet, Winbond Electronics Corp. Distributor
W9725G6KB25I Details Description
Related parts for W9725G6KB25I
RES SMD 330K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC PCMCIA INTFACE SW 8SO datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 122MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 650W datasheet.pdf
IC OSC PCI EXPRESS 2OUT 10TDFN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
KJB 21C 21#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf