JAE Electronics WD-100P4V-VF120-EA-T45
WD-100P4V-VF120-EA-T45 picture photo
Mfg. Part Number
WD-100P4V-VF120-EA-T45
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
Brief Description
CONN PLUG 0.5MM 100POS GOLD
Datasheet Download
WD-100P4V-VF120-EA-T45.pdf
Availability of WD-100P4V-VF120-EA-T45
QUANTITY
WD-100P4V-VF120-EA-T45 Order Process
Ship out your order
Specifications of WD-100P4V-VF120-EA-T45
Internal Part NumberEIS-WD-100P4V-VF120-EA-T45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package45
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
SeriesWD
PackagingTray
Connector TypePlug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions100
Pitch0.020" (0.50mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.531" (13.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WD-100P4V-VF120-EA-T45
Related LinksWD-100P4V-V, WD-100P4V-VF120-EA-T45 Datasheet, JAE Electronics Distributor
WD-100P4V-VF120-EA-T45 Details Description
Related parts for WD-100P4V-VF120-EA-T45
IC TRANSLATR/RCVR/DVR HEX 20SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 16MBIT 10NS 54TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
CABLE RAIL-RT datasheet.pdf
BOARD SAR ADC LTC2389-16 datasheet.pdf
VHDM BP 6 ROW SHLD END 25 COL datasheet.pdf
MICRO 9C P /11 10CR 36" NI datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD80 datasheet.pdf