Wintec Industries WD1SN256X808-400C-PN
WD1SN256X808-400C-PN picture photo
Mfg. Part Number
WD1SN256X808-400C-PN
Manufacturer
Product Category
Memory - Modules
Brief Description
MODULE DDR-400 256MB 200-SODIMM
Datasheet Download
WD1SN256X808-400C-PN.pdf
Availability of WD1SN256X808-400C-PN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
WD1SN256X808-400C-PN Order Process
Ship out your order
Specifications of WD1SN256X808-400C-PN
Internal Part NumberEIS-WD1SN256X808-400C-PN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Memory Cards, Modules
FamilyMemory - Modules
Series-
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size256MB
Speed400MHz
Package / Case200-SODIMM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WD1SN256X808-400C-PN
Related LinksWD1SN256X8, WD1SN256X808-400C-PN Datasheet, Wintec Industries Distributor
WD1SN256X808-400C-PN Details Description
Related parts for WD1SN256X808-400C-PN
INDUCT ARRAY 2 COIL 9.83UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf