Wintec Industries WD1UN256X808-400C-PJ
WD1UN256X808-400C-PJ picture photo
Mfg. Part Number
WD1UN256X808-400C-PJ
Manufacturer
Product Category
Memory - Modules
Brief Description
MODULE DDR-400 256MB 184-DIMM
Datasheet Download
WD1UN256X808-400C-PJ.pdf
Availability of WD1UN256X808-400C-PJ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
WD1UN256X808-400C-PJ Order Process
Ship out your order
Specifications of WD1UN256X808-400C-PJ
Internal Part NumberEIS-WD1UN256X808-400C-PJ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Memory Cards, Modules
FamilyMemory - Modules
Series-
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size256MB
Speed400MHz
Package / Case184-DIMM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WD1UN256X808-400C-PJ
Related LinksWD1UN256X8, WD1UN256X808-400C-PJ Datasheet, Wintec Industries Distributor
WD1UN256X808-400C-PJ Details Description
Related parts for WD1UN256X808-400C-PJ
IC MICROMON 3V W/PBRST SOT-23-5 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SHROUD COUPLING 4POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.99 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CONN RECEPT 16POS PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
CAP FILM 0.0056UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 50V THRU HOLE datasheet.pdf
TV 4C 4#16 SKT RECP datasheet.pdf
Wideband 4 GHz, 36 dB Isolation at 1 GHz, CMOS 1.65 V to 2.75 V, Dual SPDT IC datasheet.pdf