Vishay/Beyschlag WF095162WJ25238BJ1
WF095162WJ25238BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
WF095162WJ25238BJ1
Brief Description
CAP CER 2500PF 14KV SCREW
Datasheet Download
WF095162WJ25238BJ1.pdf
Availability of WF095162WJ25238BJ1
QUANTITY
WF095162WJ25238BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of WF095162WJ25238BJ1
Internal Part NumberEIS-WF095162WJ25238BJ1
PackagingBulk
Capacitance2500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated14000V (14kV)
Temperature Coefficient-
Size / Dimension3.740" Dia
Height - Seated (Max)6.378" (162.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WF095162WJ25238BJ1
Related LinksWF095162W, WF095162WJ25238BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
WF095162WJ25238BJ1 Details Description
Related parts for WF095162WJ25238BJ1
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS62020-019 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 60W datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 5POS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT INSTALATION 2POS datasheet.pdf