Red Lion Controls WF1000OR
WF1000OR picture photo
Mfg. Part Number
WF1000OR
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
NEOPRENE 1 FT
Datasheet Download
WF1000OR.pdf
Availability of WF1000OR
QUANTITY
WF1000OR Order Process
Ship out your order
Specifications of WF1000OR
Internal Part NumberEIS-WF1000OR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyAccessories
Series-
Accessory TypeWheels
For Use With/Related ProductsLSC, RPGC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WF1000OR
Related LinksWF10, WF1000OR Datasheet, Red Lion Controls Distributor
WF1000OR Details Description
Related parts for WF1000OR
IC CLK BUFFER 2:22 500MHZ 64TQFP datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .312" .109"L datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
C/A LC-SC 62.5/125,2.0MM 25M datasheet.pdf
6POS PLUG PNL MNT 14-16 W/GSKT datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
INTERFACE MODULE datasheet.pdf
Connector Header 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SYSTEM PA46 BOUNCE-BACK datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf