Ohmite WFH330LR47KE
WFH330LR47KE picture photo
Mfg. Part Number
WFH330LR47KE
Brief Description
RES CHAS MNT 0.47 OHM 10% 330W
Datasheet Download
WFH330LR47KE.pdf
Availability of WFH330LR47KE
QUANTITY
WFH330LR47KE Order Process
Ship out your order
Specifications of WFH330LR47KE
Internal Part NumberEIS-WFH330LR47KE
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.47
Tolerance±10%
Power (Watts)330W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 220°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension11.024" L x 2.008" W (280.00mm x 51.00mm)
Height0.496" (12.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WFH330LR47KE
Related LinksWFH330, WFH330LR47KE Datasheet, Ohmite Distributor
WFH330LR47KE Details Description
Related parts for WFH330LR47KE
CONN HDR 6POS R/A KEY-XY TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf