Vishay/Beyschlag WI050100WE80138BJ1
WI050100WE80138BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
WI050100WE80138BJ1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 800PF 11KV
Datasheet Download
WI050100WE80138BJ1.pdf
Availability of WI050100WE80138BJ1
QUANTITY
WI050100WE80138BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of WI050100WE80138BJ1
Internal Part NumberEIS-WI050100WE80138BJ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
Packaging-
Capacitance800pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated11000V (11kV)
Temperature Coefficient-
Mounting Type-
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WI050100WE80138BJ1
Related LinksWI050100W, WI050100WE80138BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
WI050100WE80138BJ1 Details Description
Related parts for WI050100WE80138BJ1
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 245MA 1.25 OHM datasheet.pdf
CONNECTOR SATA datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 5.5A 23 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 800V 0.8A MBS datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 170MA 3.47 OHM datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 108MHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 2.5M OHM 5% 1.5W 4020 datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf