Vishay/Beyschlag WI106266WP40238BJ1
WI106266WP40238BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
WI106266WP40238BJ1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4000PF 20KV SCREW
Datasheet Download
WI106266WP40238BJ1.pdf
Availability of WI106266WP40238BJ1
QUANTITY
WI106266WP40238BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of WI106266WP40238BJ1
Internal Part NumberEIS-WI106266WP40238BJ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance4000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20000V (20kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseNonstandard, Screw Terminals
Size / Dimension4.173" Dia (106mm)
Height - Seated (Max)10.768" (273.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WI106266WP40238BJ1
Related LinksWI106266W, WI106266WP40238BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
WI106266WP40238BJ1 Details Description
Related parts for WI106266WP40238BJ1
RES ARRAY 7 RES 51 OHM 8SIP datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 2.5V SOT89-5 datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 180MA 1.51 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
REPLACEMENT BASE datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126.1VC AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 14 RES 47K OHM 16DRT datasheet.pdf