Vishay/Beyschlag WI106266WP40238BJ1
WI106266WP40238BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
WI106266WP40238BJ1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4000PF 20KV SCREW
Datasheet Download
WI106266WP40238BJ1.pdf
Availability of WI106266WP40238BJ1
QUANTITY
WI106266WP40238BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of WI106266WP40238BJ1
Internal Part NumberEIS-WI106266WP40238BJ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance4000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20000V (20kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseNonstandard, Screw Terminals
Size / Dimension4.173" Dia (106mm)
Height - Seated (Max)10.768" (273.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WI106266WP40238BJ1
Related LinksWI106266W, WI106266WP40238BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
WI106266WP40238BJ1 Details Description
Related parts for WI106266WP40238BJ1
TVS DIODE 459VWM 740VC SMB datasheet.pdf
SWITCH REED SPDT .25A 35-40 A/T datasheet.pdf
CONN HEADER HS .5MM 300POS DL AU datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SENS OPTO REFL DRK/LGT WIRED MOD datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.22A 79 MOHM SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 61MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP TANT POLY 68UF 30V AXIAL datasheet.pdf