Vishay/Beyschlag WI140316WQ75236BJ3
WI140316WQ75236BJ3 picture photo
Mfg. Part Number
WI140316WQ75236BJ3
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 7500PF 22.5KV SCREW
Datasheet Download
WI140316WQ75236BJ3.pdf
Availability of WI140316WQ75236BJ3
QUANTITY
WI140316WQ75236BJ3 Order Process
Ship out your order
Specifications of WI140316WQ75236BJ3
Internal Part NumberEIS-WI140316WQ75236BJ3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance7500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated22500V (22.5kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseNonstandard, Screw Terminals
Size / Dimension5.472" Dia (139.00mm)
Height - Seated (Max)12.736" (323.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WI140316WQ75236BJ3
Related LinksWI140316W, WI140316WQ75236BJ3 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
WI140316WQ75236BJ3 Details Description
Related parts for WI140316WQ75236BJ3
IC REG LDO 1.8V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 300MW TO92S datasheet.pdf
DAC 8BIT DUAL R-R OUTPUT 10WSON datasheet.pdf
IC DECADE COUNTR/DIVIDER 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 9pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf