Essentra Components (formerly Richco, Inc.) WITSH-10-50MRC
WITSH-10-50MRC picture photo
Mfg. Part Number
WITSH-10-50MRC
Brief Description
WIRE TIE 11.25" 50# SCREW
Datasheet Download
WITSH-10-50MRC.pdf
Availability of WITSH-10-50MRC
QUANTITY
WITSH-10-50MRC Order Process
Ship out your order
Specifications of WITSH-10-50MRC
Internal Part NumberEIS-WITSH-10-50MRC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesWITSH
Packaging100 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeStandard, Locking, Hinged
Bundle Diameter3.00" (76.20mm)
Length0.937' (285.75mm, 11.25")
Width0.190" (4.83mm)
Mounting TypeScrew Mount, Mounting Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WITSH-10-50MRC
WITSH-10-50MRC Details Description
Related parts for WITSH-10-50MRC
RES SMD 18.7KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RIGHT ANGLE LIGHT PIPE, 2.8MM datasheet.pdf
RES 1.87 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 5.00MM PCB SLDR datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 6UF 10% 440VAC QC TERM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 200VAC 28VDC datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
EXTENDED LENGTH TIE BLACK datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf