Vishay/BCcomponents WKO101MCPSJBKR
WKO101MCPSJBKR picture photo
Mfg. Part Number
WKO101MCPSJBKR
Brief Description
CAP CER 100PF 440VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
WKO101MCPSJBKR.pdf
Availability of WKO101MCPSJBKR
QUANTITY
WKO101MCPSJBKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WKO101MCPSJBKR
Internal Part NumberEIS-WKO101MCPSJBKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance100pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WKO101MCPSJBKR
Related LinksWKO101M, WKO101MCPSJBKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WKO101MCPSJBKR Details Description
Related parts for WKO101MCPSJBKR
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
CONV DC-DC 1W 24VIN 5VOUT SGL datasheet.pdf
INLET IEC-320 C16 SNAP 2.8MM TRM datasheet.pdf
TVS DIODE 38.1VWM 67.8VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 380MA 700 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf