Vishay/BCcomponents WKO332KCPCJ0KR
WKO332KCPCJ0KR picture photo
Mfg. Part Number
WKO332KCPCJ0KR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WKO332KCPCJ0KR.pdf
Availability of WKO332KCPCJ0KR
QUANTITY
WKO332KCPCJ0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of WKO332KCPCJ0KR
Internal Part NumberEIS-WKO332KCPCJ0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesWKO
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WKO332KCPCJ0KR
Related LinksWKO332K, WKO332KCPCJ0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WKO332KCPCJ0KR Details Description
Related parts for WKO332KCPCJ0KR
EVAL MODULE FOR TLV320ADC3001 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5A 15V OUT SIP VERT datasheet.pdf
CONN RCPT MINI DIN 3P R/A SHLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF24 ACCESSORY datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CRYSTAL 30.00 MHZ 10.0PF SMD datasheet.pdf