Vishay/BCcomponents WKO332MCPCJ0KR
WKO332MCPCJ0KR picture photo
Mfg. Part Number
WKO332MCPCJ0KR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WKO332MCPCJ0KR.pdf
Availability of WKO332MCPCJ0KR
QUANTITY
WKO332MCPCJ0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of WKO332MCPCJ0KR
Internal Part NumberEIS-WKO332MCPCJ0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesWKO
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WKO332MCPCJ0KR
Related LinksWKO332M, WKO332MCPCJ0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WKO332MCPCJ0KR Details Description
Related parts for WKO332MCPCJ0KR
CONN HEADER .100 DUAL STR 34POS datasheet.pdf
IC MPU INTERPRISE 133MHZ 208QFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI DIFF 3.3V DIP datasheet.pdf
DSUB BACKSHELL SHIELD 15POS MET datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 16SOIC datasheet.pdf
MINI BOX PIN HDR ASSY 20 POS datasheet.pdf