Vishay/BCcomponents WKO332MCPEJ0KR
WKO332MCPEJ0KR picture photo
Mfg. Part Number
WKO332MCPEJ0KR
Brief Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WKO332MCPEJ0KR.pdf
Availability of WKO332MCPEJ0KR
QUANTITY
WKO332MCPEJ0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of WKO332MCPEJ0KR
Internal Part NumberEIS-WKO332MCPEJ0KR
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WKO332MCPEJ0KR
Related LinksWKO332M, WKO332MCPEJ0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WKO332MCPEJ0KR Details Description
Related parts for WKO332MCPEJ0KR
IC Z8 GP MCU 4K OTP 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 250V X7R 2220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf