Vishay/BCcomponents WKO332MCPLD0KR
WKO332MCPLD0KR picture photo
Mfg. Part Number
WKO332MCPLD0KR
Brief Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WKO332MCPLD0KR.pdf
Availability of WKO332MCPLD0KR
QUANTITY
WKO332MCPLD0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of WKO332MCPLD0KR
Internal Part NumberEIS-WKO332MCPLD0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WKO332MCPLD0KR
Related LinksWKO332M, WKO332MCPLD0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WKO332MCPLD0KR Details Description
Related parts for WKO332MCPLD0KR
CONN ARRAY MALE 200POS SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 113BGA datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD9634 210MSPS datasheet.pdf
CABLE USB A MICRO MALE-MALE 2M datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
OSC MEMS 40.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 9.1UH 350MA 800 MOHM datasheet.pdf
600 DIP HDR COINED CONTACTS datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf