Vishay/BCcomponents WKO472MCPERUKR
WKO472MCPERUKR picture photo
Mfg. Part Number
WKO472MCPERUKR
Brief Description
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WKO472MCPERUKR.pdf
Availability of WKO472MCPERUKR
QUANTITY
WKO472MCPERUKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WKO472MCPERUKR
Internal Part NumberEIS-WKO472MCPERUKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package700
PackagingBulk
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WKO472MCPERUKR
Related LinksWKO472M, WKO472MCPERUKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WKO472MCPERUKR Details Description
Related parts for WKO472MCPERUKR
IC MICROMON 5V RST/WDOG SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CGRID SL HSG OPT DR 18POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 20"L X 20"W datasheet.pdf
RES SMD 11.8 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
E(LIQI) AC SERVO MOTOR datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf