Vishay/BCcomponents WKP222MCPDF0KR
WKP222MCPDF0KR picture photo
Mfg. Part Number
WKP222MCPDF0KR
Brief Description
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WKP222MCPDF0KR.pdf
Availability of WKP222MCPDF0KR
QUANTITY
WKP222MCPDF0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of WKP222MCPDF0KR
Internal Part NumberEIS-WKP222MCPDF0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WKP222MCPDF0KR
Related LinksWKP222M, WKP222MCPDF0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WKP222MCPDF0KR Details Description
Related parts for WKP222MCPDF0KR
IC LI-ON LINEAR CHRG MGMT 10-SON datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET 10BIT 24-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 7.32 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SIG END 10 COL datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MMIC IQ MIXER DIE datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM TACH 24VDC datasheet.pdf
30 MHz to 1000 MHz 75 ヘ Gain Block IC datasheet.pdf