Vishay/BCcomponents WKP331MCPTE0KR
WKP331MCPTE0KR picture photo
Mfg. Part Number
WKP331MCPTE0KR
Brief Description
CAP CER 330PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WKP331MCPTE0KR.pdf
Availability of WKP331MCPTE0KR
QUANTITY
WKP331MCPTE0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of WKP331MCPTE0KR
Internal Part NumberEIS-WKP331MCPTE0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WKP331MCPTE0KR
Related LinksWKP331M, WKP331MCPTE0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WKP331MCPTE0KR Details Description
Related parts for WKP331MCPTE0KR
18MHZ Z80380 EVALUATION BOARD datasheet.pdf
CHASSIS STEEL BLACK 14"L X 17"W datasheet.pdf
RES SMD 9.53KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SOC SHDSL DUAL-CH 324-LBGA datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 0.1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
LED VCSEL 850NM 1GBPS FLAT TO-46 datasheet.pdf
IC SRAM 256K 32X8 28TSOP datasheet.pdf
IC OPAMP LP GP 14SSOP datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf