Vishay/BCcomponents WKP332MCPEJXKR
WKP332MCPEJXKR picture photo
Mfg. Part Number
WKP332MCPEJXKR
Brief Description
CAP CER 3300PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WKP332MCPEJXKR.pdf
Availability of WKP332MCPEJXKR
QUANTITY
WKP332MCPEJXKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WKP332MCPEJXKR
Internal Part NumberEIS-WKP332MCPEJXKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WKP332MCPEJXKR
Related LinksWKP332M, WKP332MCPEJXKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WKP332MCPEJXKR Details Description
Related parts for WKP332MCPEJXKR
RES SMD 7.5K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 39.4VC SMA datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV 2CH DARL 8-DIP GW datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN MALE M12 5POS STR 5M CABLE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 29POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
S2C-SMT 3.50/06/90LF 1.5SN BK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf