Omron Automation & Safety WL-1H2100-N
WL-1H2100-N picture photo
Mfg. Part Number
WL-1H2100-N
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
HEAD FOR LIMIT SW
Datasheet Download
WL-1H2100-N.pdf
Availability of WL-1H2100-N
QUANTITY
WL-1H2100-N Order Process
Ship out your order
Specifications of WL-1H2100-N
Internal Part NumberEIS-WL-1H2100-N
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilyAccessories
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WL-1H2100-N
Related LinksWL-1H, WL-1H2100-N Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
WL-1H2100-N Details Description
Related parts for WL-1H2100-N
DIODE SCHOTTKY 20V 3A DO201AD datasheet.pdf
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SMA datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 2.5K 16-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 68 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
OSCILLATOR PROG 1.8V +-20PPM SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
POT LINEAR POSITION datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf