WOLFSON MICROELECTRONICS WM8200-10
WM8200-10 picture photo
Mfg. Part Number
WM8200-10
Manufacturer
Product Category
Wolfson IC
Brief Description
40MSPS ADC with PGA IC
Datasheet Download
WM8200-10.pdf
Availability of WM8200-10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
WM8200-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of WM8200-10
Internal Part NumberEIS-WM8200-10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by WOLFSON
Delivery TimeIn stock, ship WM8200-10 today.
SeriesWM8200
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount
PackagingTape and Reel / Tray / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for WM8200-10
Alternative Part (Replacement)EIS-WM8200-10
Country of OriginUSA / TAIWAN / Philippines
Weight0.0015KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
WOLFSON Product CategoryAudio Digital CODEC IC, DAC IC, ADC IC, A/D D/A Converters
Related LinksWM82, WM8200-10 Datasheet, WOLFSON MICROELECTRONICS Distributor
WM8200-10 Details Description
Related parts for WM8200-10
TERM BLOCK HDR 10POS 3.5MM datasheet.pdf
IC PLD 10MC 15NS 28PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 35W TO263 datasheet.pdf
IMPACT BP 3X10 GL SN/PB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
UPS ECO GREEN BATTERY BACK UP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf