TE Connectivity Raychem Cable Protection WP-178095-10-9
WP-178095-10-9 picture photo
Mfg. Part Number
WP-178095-10-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL POLY WHITE 17.8X9.5MM
Datasheet Download
WP-178095-10-9.pdf
Availability of WP-178095-10-9
QUANTITY
WP-178095-10-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of WP-178095-10-9
Internal Part NumberEIS-WP-178095-10-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesWP
Packaging10000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size0.70" x 0.375" (17.8mm x 9.5mm)
MaterialPolyester
ColorWhite
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WP-178095-10-9
Related LinksWP-1780, WP-178095-10-9 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
WP-178095-10-9 Details Description
Related parts for WP-178095-10-9
ROUND STANDOFF 6-32 BRASS 2" datasheet.pdf
RES SMD 3.6KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU ARM7 TDMI 256K 64-LQFP datasheet.pdf
IC DELAY BUFFER QUADRACLK 16SOIC datasheet.pdf
MBXL VERT RCPT 14P+32S datasheet.pdf
RES 22.0 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 5POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf