TE Connectivity Raychem Cable Protection WP-191064-10-9
WP-191064-10-9 picture photo
Mfg. Part Number
WP-191064-10-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL POLY WHITE 19.1X6.4MM
Datasheet Download
WP-191064-10-9.pdf
Availability of WP-191064-10-9
QUANTITY
WP-191064-10-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of WP-191064-10-9
Internal Part NumberEIS-WP-191064-10-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Lables 12/Feb/2014
Standard Package10,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesWP
Packaging10000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size0.75" x 0.25" (19.1mm x 6.4mm)
MaterialPolyester
ColorWhite
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WP-191064-10-9
Related LinksWP-1910, WP-191064-10-9 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
WP-191064-10-9 Details Description
Related parts for WP-191064-10-9
IC BUS SWITCH 1BIT LEVEL 6MCRPAK datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT B/P DGTL POS datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR PCIE GENERATOR 4 datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 3000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
TERMINAL HOLD DOWN datasheet.pdf
CONN FPC 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
HOLDER - CABLE MASK datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 14"X10" BLK/RD datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 10ppm 18pF 300 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf