JAE Electronics WR-240PB-VFW-1-E700-T
WR-240PB-VFW-1-E700-T picture photo
Mfg. Part Number
WR-240PB-VFW-1-E700-T
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
Brief Description
CONN RECEPT 0.5MM 240POS SMD
Datasheet Download
WR-240PB-VFW-1-E700-T.pdf
Availability of WR-240PB-VFW-1-E700-T
QUANTITY
WR-240PB-VFW-1-E700-T Order Process
Ship out your order
Specifications of WR-240PB-VFW-1-E700-T
Internal Part NumberEIS-WR-240PB-VFW-1-E700-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package700
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Pitch-
Number of Rows-
Mounting Type-
Features-
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights-
Height Above Board-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WR-240PB-VFW-1-E700-T
Related LinksWR-240PB-V, WR-240PB-VFW-1-E700-T Datasheet, JAE Electronics Distributor
WR-240PB-VFW-1-E700-T Details Description
Related parts for WR-240PB-VFW-1-E700-T
CAP FILM 1.5UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
MCU 8BIT 8032 256K FLASH 80-TQFP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 20A TO220AC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.1M OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 13.8A 7.22 MOHM datasheet.pdf