JAE Electronics WR-40SB-VFH30-N1
WR-40SB-VFH30-N1 picture photo
Mfg. Part Number
WR-40SB-VFH30-N1
Brief Description
CONN RECEPT 0.5MM 40POS SMD
Datasheet Download
WR-40SB-VFH30-N1.pdf
Availability of WR-40SB-VFH30-N1
QUANTITY
WR-40SB-VFH30-N1 Order Process
Ship out your order
Specifications of WR-40SB-VFH30-N1
Internal Part NumberEIS-WR-40SB-VFH30-N1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package68
Number of Positions40
Pitch0.020" (0.50mm)
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Mated Stacking Heights7mm, 8mm, 9mm
Height Above Board0.246" (6.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WR-40SB-VFH30-N1
Related LinksWR-40SB-, WR-40SB-VFH30-N1 Datasheet, JAE Electronics Distributor
WR-40SB-VFH30-N1 Details Description
Related parts for WR-40SB-VFH30-N1
RES SMD 36 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 5W datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 140MA 2.9 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 49.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 2W SMBG datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 210PO datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 11PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf