JAE Electronics WR-L60P-HF-HD-A1E
WR-L60P-HF-HD-A1E picture photo
Mfg. Part Number
WR-L60P-HF-HD-A1E
Brief Description
CONN PLUG 0.5MM 60POS STR SMD
Datasheet Download
WR-L60P-HF-HD-A1E.pdf
Availability of WR-L60P-HF-HD-A1E
QUANTITY
WR-L60P-HF-HD-A1E Order Process
Ship out your order
Specifications of WR-L60P-HF-HD-A1E
Internal Part NumberEIS-WR-L60P-HF-HD-A1E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package81
SeriesWR
PackagingTray
Connector TypePlug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions60
Pitch0.020" (0.50mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WR-L60P-HF-HD-A1E
Related LinksWR-L60P-, WR-L60P-HF-HD-A1E Datasheet, JAE Electronics Distributor
WR-L60P-HF-HD-A1E Details Description
Related parts for WR-L60P-HF-HD-A1E
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182POS .050 SMD datasheet.pdf
LED ROYAL BLUE 500MA 7X9 SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 20.5A 1.3 MOHM datasheet.pdf
LED ARRAY 4025LM COOL WHT datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
DIODE MODULE 45V 200A 2TOWER datasheet.pdf
G9SX-ADA222-T15-RC DC24 datasheet.pdf
Connector Socket 90 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 425MHZ 6-CLCC datasheet.pdf