JAE Electronics WR-L70S-VFH05-N1
WR-L70S-VFH05-N1 picture photo
Mfg. Part Number
WR-L70S-VFH05-N1
Brief Description
CONN PLUG 0.5MM 70POS STR SMD
Datasheet Download
WR-L70S-VFH05-N1.pdf
Availability of WR-L70S-VFH05-N1
QUANTITY
WR-L70S-VFH05-N1 Order Process
Ship out your order
Specifications of WR-L70S-VFH05-N1
Internal Part NumberEIS-WR-L70S-VFH05-N1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package107
SeriesWR
PackagingTray
Connector TypeReceptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions70
Pitch0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WR-L70S-VFH05-N1
Related LinksWR-L70S-, WR-L70S-VFH05-N1 Datasheet, JAE Electronics Distributor
WR-L70S-VFH05-N1 Details Description
Related parts for WR-L70S-VFH05-N1
IC BUFF DVR TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SSD 1GB SCSI datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 3.6V 8.5MM SMD datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 2.5V 20% 2917 datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK BWR VERT 03CKT datasheet.pdf
LCD GRAPH MOD 240 X 64 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf