Digi International WR41-E1S1-DA1-SU
WR41-E1S1-DA1-SU picture photo
Mfg. Part Number
WR41-E1S1-DA1-SU
Manufacturer
Product Category
Gateways, Routers
Brief Description
CELLULAR ROUTER GPRS/EDGE WR41
Datasheet Download
WR41-E1S1-DA1-SU.pdf
Availability of WR41-E1S1-DA1-SU
QUANTITY
WR41-E1S1-DA1-SU Order Process
Ship out your order
Specifications of WR41-E1S1-DA1-SU
Internal Part NumberEIS-WR41-E1S1-DA1-SU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileSecure Device Management within a Private Cellular Network
Standard Package1
Category Networking Solutions
FamilyGateways, Routers
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WR41-E1S1-DA1-SU
Related LinksWR41-E1S, WR41-E1S1-DA1-SU Datasheet, Digi International Distributor
WR41-E1S1-DA1-SU Details Description
Related parts for WR41-E1S1-DA1-SU
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS W/SKT BOX datasheet.pdf
COMMUNICATIONS MODULE DEVICENET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
MACHINE CRIMP ACCY datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.69KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP XH-P50 WHITE SMD datasheet.pdf
IC NVSRAM 16MBIT X16 30NS 48TSOP datasheet.pdf
330UF 16V 8X12MM 105C 4000H datasheet.pdf