Vishay/Dale TNPW201093K1BEEY
TNPW201093K1BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201093K1BEEY
Brief Description
RES SMD 93.1K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201093K1BEEY.pdf
Availability of TNPW201093K1BEEY
QUANTITY
TNPW201093K1BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201093K1BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW201093K1BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201093K1BEEY
Related LinksTNPW2010, TNPW201093K1BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201093K1BEEY Details Description
Related parts for TNPW201093K1BEEY
CONN PC PIN SQUARE 0.025 GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 166PS .8MM DL GOLD SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
RES 360 OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 900MA 320 MOHM datasheet.pdf
PHOTORELAY SPST-NO 100MA 350V datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 145MA 6.1 OHM SMD datasheet.pdf