| Internal Part Number | EIS-WSPEM480LWO-D-BK | |
| Design Resources | Lighting Product Selector | |
| Standard Package | 10 | |
| Category | Sensors, Transducers | |
| Family | Proximity/Occupancy Sensors - Finished Units | |
| Series | WASP2™ | |
| Sensor Type | Passive Infrared | |
| Voltage - Supply | 480VAC | |
| Coverage | 1800 Square Feet | |
| Output Type | Relay | |
| Mounting Type | Junction Box | |
| Color | Black | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 65°C | |
| Manual Override | No | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | WSPEM480LWO-D-BK | |
| Related Links | WSPEM480, WSPEM480LWO-D-BK Datasheet, Thomas Research Products Distributor | |
 | 8116-RC | CHOKE COMM MODE W/HDR 50mH 2.3A | datasheet.pdf | |
 | 1641-474K | FIXED IND 470UH 94MA 9.5 OHM TH | datasheet.pdf | |