API Delevan WW1008R-152K
WW1008R-152K picture photo
Mfg. Part Number
WW1008R-152K
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 330MA 2.3 OHM
Datasheet Download
WW1008R-152K.pdf
Availability of WW1008R-152K
QUANTITY
WW1008R-152K Order Process
Ship out your order
Specifications of WW1008R-152K
Internal Part NumberEIS-WW1008R-152K
Material - CoreCeramic
Inductance1.5µH
Tolerance±10%
Current Rating330mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.3 Ohm Max
Q @ Freq28 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant200MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.080" (2.03mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW1008R-152K
Related LinksWW1008, WW1008R-152K Datasheet, API Delevan Distributor
WW1008R-152K Details Description
Related parts for WW1008R-152K
WASHER FLAT #10 FIBRE datasheet.pdf
IC XDCP 256-TAP 50KOHM 8-MSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
GEN PURPOSE UNITIZD WHEEL 5S FIN datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.8A 25 MOHM SMD datasheet.pdf
M12 DIFFUSE PNP 100MM 2M CBL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
DIN-SIGNAL HIGH CURRENT M 10A S datasheet.pdf