API Delevan WW1008R-182K
WW1008R-182K picture photo
Mfg. Part Number
WW1008R-182K
Brief Description
FIXED IND 1.8UH 300MA 2.6 OHM
Datasheet Download
WW1008R-182K.pdf
Availability of WW1008R-182K
QUANTITY
WW1008R-182K Order Process
Ship out your order
Specifications of WW1008R-182K
Internal Part NumberEIS-WW1008R-182K
Material - CoreCeramic
Inductance1.8µH
Tolerance±10%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.6 Ohm Max
Q @ Freq28 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant160MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.080" (2.03mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW1008R-182K
Related LinksWW1008, WW1008R-182K Datasheet, API Delevan Distributor
WW1008R-182K Details Description
Related parts for WW1008R-182K
SWITCH KEYLOCK 2POS ALT SPST-NC datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 20NS 84PLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 40A TO263 datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 0.100 SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
FEED ADJUSTING ARM datasheet.pdf
CTV 15C 14#20 1#16 SKT J/N REC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf